Importer z Chin a kontrola jakości w Indiach

Indie – import towarów

Indie są krajem coraz bardziej popularnym jeśli chodzi o import towarów do Europy. Dużo firm tam właśnie poszukuje swoich dostawców, gdyż ceny proponowane przez nich są bardzo atrakcyjne. Czy taki import jest jednak bezpieczny, jak wygląda kontrola jakości w Indiach i czy importer z Chin podejmie się tego zadania?

Czy importer z Chin sprowadzi towar z Indii?

Import z Indii jest obecnie porównywany z początkową fazą importu z Chin. Bardzo często kupowało się produkty mało znane jeszcze na europejskich rynkach. Wtedy liczyła się tylko niska cena, a jakość była wiadoma. Jednym się udawało, innym nie. Niektórzy dorobili się w branży importowej ogromnych pieniędzy. Dzisiaj jednak chińskie firmy są coraz bardziej znane w Europie i na świecie. Także jakość produkowanych przez nie wyrobów ciągle się poprawia.

Dlatego też ceny idą ciągle w górę. Importerzy szukają więc nowych krajów, w których jest jeszcze tanio. Aby uniknąć sytuacji, które miały miejsce jeśli chodzi o Chiny, zastanawiają się jak wymusić na indyjskich producentach, aby dbali i regularnie sprawdzali jakość swoich wyrobów. Obecnie jednak kontrola jakości w Indiach jest na stosunkowo niskim poziomie.

Producenci przy obecnych cenach nie mają nakładów, aby takie czynności stosować, bądź stosować ich nie chcą. Twierdzą, że jeśli proponują niską cenę, to bez problemu towar sprzedadzą. Jak dotąd mają rację. Warto jednak wiedzieć, że jeśli jakość towaru jest bardzo słaba, to z czasem nawet ci mniej wymagający klienci odejdą.

Jak działają importerzy

Importerzy więc, chcąc zakupić dużą liczbę sztuk, na własną rękę zlecają kontrolę jakości w Indiach. Ceny są tam jeszcze tak niskie, że mimo wydatków z kontrolą związanych import się opłaca. Aby zachować stałych i zyskać nowych klientów trzeba jednak mimo wszystko sprowadzać dobry towar.

Jeśli uda się znaleźć wyroby o wysokiej jakości, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie, to mimo nakładów poniesionych na kontrolę jakości w Indiach gwarantowane są duże zyski.

Zobacz co oferuje przykładowy importer z Chin: https://izntrade.com/bezposredni-importer-z-chin/