Auschwitz tours – Poznanie obozowej codzienności

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau Tour pokaże w najlepszy z możliwych sposobów to, co działo się w obozie koncentracyjnym każdego dnia. Na ekspozycji prezentowanej w Bloku 6 został przedstawiony los więźnia od momentu przybycia do obozu i nadania numeru. Można dokładnie zobaczyć, jak wyglądało jego przybycie do obozu i jego codzienność.

Smutna historia Świata

Zobaczymy, jak zmieniał się wygląd człowieka, który przebywał przez dłuższy czas w tym miejscu. Niełatwym emocjonalnie doświadczeniem jest oglądanie powiększonych fotografii więźniów z zaledwie kilkoma informacjami na ich temat. Pojawia się imię, nazwisko, zawód, numer obozowy oraz daty urodzenia, przywiezienia do Auschwitz i zgonu.

Spoglądając tym ludziom w oczy, doskonale zdajemy sobie sprawę, jaki dramat kryje się za tymi kilkoma prostymi faktami. I mamy świadomość tego, że tak naprawdę to właśnie w tym miejscu oni zginęli i nie mieli szansy na to, aby poznać lepszy świat. Nie mieli szans, aby rozwijać się, cieszyć się życiem. Musieli przebywać w obozie zagłady, ponieważ z tego miejsca nie było ucieczki.

Bram w Auschwitz-Birkenau

Kto przekroczył te bramy, musiał liczyć się z tym, że tylko cud może go uratować. Niektórym oczywiście się udało. Uciekali z obozu. Byli to wielcy szczęściarze, którzy mogli oswobodzić się z ramion śmierci. Odwiedzając obóz możemy poznać losy zarówno tych osób, które tu zginęły, jak i tych, które przeżyły.

Pozwala to na bardzo dokładne zapoznanie się z historią oraz z tym, co dotyczyło wielu milionów ludzi, których spotkał ten bardzo tragiczny los.

Wycieczki dla turystów zza granicy Auschwitz tours organizuje biuro: Cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html