Ekologiczne sery kozie – gdzie kupić?

Tradycyjne wyroby serowarskie cechują się niezwykłym smakiem i aromatem. Poza tym są pozbawione sztucznych dodatków i konserwantów, dzięki czemu są również bardzo zdrowe. Ser ekologiczny produkowany jest z wykorzystaniem mleka pochodzącego od samodzielnie wypasanych zwierząt, karmionych trawą i naturalnymi paszami. Trzeba przyznać wprost, że nie jest to mały wydatek, ale zdecydowanie warto do ponieść. Dlaczego wybrać właśnie sery kozie?

Dlaczego warto kupować ekologiczne kozie sery?

Spośród serów produkowanych metodami ekologicznymi dużą popularnością cieszą się sery kozie (sprawdź). Wynika to z kliku czynników. Po pierwsze ser z mleka koziego jest bezpieczniejszy dla alergików niż ser z mleka krowiego. Dodatkowo, jak już wspomniano ser ekologiczny pozbawiony jest sztucznych dodatków i konserwantów, które również mogą przyczyniać się do powstawania alergii.

Dodatkowo sery kozie są lekkostrawne. Zawierają one sporo witamin i minerałów, głównie fosforu i wapnia, dlatego ich regularne spożywania wzmacnia kości, serce oraz układ krwionośny. Nie można zapominać również o fakcie, że kupując sery ekologiczne, kupujemy produkt i kontrolowanym składzie, całkowicie bezpieczny i pozbawiony szkodliwych substancji. Mimo braku konserwantów ekologiczne kozie sery nie wymagają nietypowych warunków przechowywania, jak innym serom wystarczy im lodówka. Co ważne tego typu produkty, można dzisiaj nabyć bardzo łatwo drogą online, nie trzeba więc tracić czasu na dojazdy.

Sery z mleka koziego i ich zastosowanie

Ser ekologiczny można zastosować na mnóstwo sposobów. Większość serów można oczywiście spożywać bezpośrednio, jako przekąskę czy podać w postaci deski serów. Świetnie sprawdzają się w sałatkach, mają bowiem charakterystyczny nieco pikantny smak. Sałatka z ich dodatkiem będzie miała więc charakter.

Co warto wiedzieć to fakt, że sery ekologiczne z mleka koziego nadaje się do grillowania a nawet jako dodatek do pizzy, naleśników czy pierogów. W tej kwestii jedynym co nas ogranicza jest nasza wyobraźnia. Dzięki swojemu oryginalnemu smakowi świetnie pasują także do owoców, np. winogron.