Poznaj przydatne akcesoria do karmienia dzieci

Gdy chcemy zaopatrzyć się w dobre akcesoria do karmienia dzieci, szukajmy tych z atestem. To bardzo ważne. Unikamy w ten sposób przykrych niespodzianek w postaci alergii skórnych i innych dolegliwości maluszka. Atestowane akcesoria są również trwałe, czyli brak obawy przed skruszeniem się pojemnika w buzi dziecka, połknięciem elementów, czy skaleczeniem.

Jakie akcesoria do karmienia dziecka przy stole?

Dziecko, które można już przysposabiać do samodzielnego korzystania z miseczki i łyżeczki, nie jest w stanie grzecznie siedzieć przez cały czas karmienia. Macha nóżkami, wymachuje rączkami, uderza nimi o blat stołu. Często lubi uderzać łyżeczką o miseczkę i ją wywracać. Porcelana jest w stanie przy takich poczynaniach malucha pęknąć lub się wyszczerbić i wówczas o wypadek bardzo łatwo.
Aby zapobiegać takim zdarzeniom, akcesoria do karmienia dzieci powinny być wykonane z nietłukącego się tworzywa. Do tego celu nadają się wszelkie naczynia wykonane z silikonu:

  • kubeczek,
  • łyżeczka,
  • miseczka,
  • talerzyk itp.

Miękkie naczynia z silikonu można podgrzewać w piekarniku i kuchence mikrofalowej. Można też trzymać w zamrażalniku. Zobacz na: https://tamaja.pl/akcesoria-do-karmienia-dla-niemowlat

Czy wybierać akcesoria do karmienia dziecka w nietypowych kształtach?

Nietypowe kształty to przede wszystkim naczynia przypominające np. postaci z bajki. Świnka Peppa zawojowała świat maluszka, dlatego jedzenie z miseczki w kształcie głowy świnki jest dla niego bardzo atrakcyjne. Gdy dodatkowo miseczka jest razem z podstawką, naczynie mocno przywiera do blatu. Dzięki temu niesforny maluch nie wyleje zawartości na siebie czy stół.

Silikonową łyżeczką niemowlę może sobie uderzać o brzegi talerza, czy nawet nią rzucać. Nikomu nic się nie stanie, a naczynia pozostaną całe. Taka łyżeczka spełni także zadanie gryzaczka, kiedy maluszka swędzą dziąsła z powodu wyrzynania się kolejnych ząbków. Zwracajmy tylko uwagę, aby te akcesoria do karmienia dzieci zawierały wszelkie atesty.

Bardzo istotne jest, by silikon wykorzystany do produkcji naczyń dla dzieci był wolny od przyswajania pleśni, grzybów, bakterii. Musi być też bez związków ołowiu, ftalanów, BPA, TVC. Akcesoria z normą EZPZ  nie przebarwiają się, ani nie rysują. Nie ulegają korozji, czyli nie kruszą się, ani nie tworzą się na nich żadne odpryski.