Mata edukacyjna dla niemowląt – czy warto?

Dbając o rozwój dziecka, rodzice dostarczają mu zabawek stymulujących jego zmysły. Takich, które można wykorzystać jednocześnie do zabawy, jak i nauki. Najmłodsi czerpią radość z odkrywania świata, jego kolorów, faktur i dźwięków. Jednym z lepszych sposobów na umożliwienie im tego jest zakup mat edukacyjnych Tiny Love. Poniżej kilka informacji na ich temat.

Dlaczego maty edukacyjne Tiny Love są dobre dla dzieci?

Niemowlęta z racji dopiero rozwijających się zmysłów, są wszystkiego ciekawe. Z chęcią rozglądają się wokół siebie, odkrywają znajdujące się w pobliżu przedmioty, zaczynają nimi manipulować, potrząsać oraz smakować. Dlatego też zabawki dla najmłodszych muszą być wykonane z bezpiecznych dla nich materiałów z odpowiednimi atestami. Takie są właśnie maty edukacyjne Tiny Love. Zostały stworzone z myślą o niemowlętach i młodszych dzieciach. Wykonano je z nietoksycznych tkanin i tworzyw, nie zawierają małych elementów i są w 100% bezpieczne dla małych rączek.

Maluszki większość czasu spędzają na leżąco, dlatego maty są dla nich dobrym rozwiązaniem. Dziecko może bawić się, leżąc na plecach lub na brzuszku – ćwiczyć mięśnie grzbietu i szyi poprzez unoszenie główki i wodzenie wzrokiem za zabawkami. Z czasem na matach mogą również się przewracać na boki, co wspomaga prawidłowy rozwój aparatu ruchowego.

Maty są bezpieczne, dziecko nie zrobi sobie na nich krzywdy. Układa się je na podłodze, więc dziecko nie sturla się z nich ani niczym nie uderzy – wszystkie elementy są pluszowe i miłe w dotyku.

Jakie zalety ma mata edukacyjna dla niemowlaka Tiny Love?

Maty Tiny Love stymulują dziecięce zmysły. Są kolorowe i przyciągają wzrok, który w pierwszych dniach dopiero się u niemowląt rozwija. Ponadto dzięki umieszczonym na pałąkach zawieszkom w postaci pluszowych zabawek, lusterek, szeleszczących czy grzechoczących elementów skłaniają maluszki do wyciągania rączek, chwytania i potrząsania. To wpływa pozytywnie na rozwój mięśni i trenowanie prawidłowego uchwytu.

Marka Tiny Love proponuje wiele wzorów mat edukacyjnych. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w różnych wariantach, np, z dodatkami w postaci rozwijanych książeczek kontrastowych lub regulowanym lusterkiem.

Wiele mat Tiny Love może być używanych w domu i na zewnątrz, co jest ich kolejnym atutem.