Dobre spanie to podstawa – Jaki dobry materac wybrać?

Wybór materaca na co zwrócić uwagę?

Dobry materac to podstawa spokojnego i zdrowego snu. Nie sztuką jest kupić łóżko. Przy jego wyborze kierujemy się zazwyczaj wyglądem, kształtem, stylistyką i oczywiście funkcjonalnością. Jednak samo łóżko nie zagwarantuje nam dobrego snu. Bez idealnego materaca możemy zapomnieć o całkowicie przespanej nocy i wypoczętym organizmie. Wybór materaca jest szczególnie ważny w przypadku dolegliwości zdrowotnych, związanych z kręgosłupem.

Bogaty wybór materacy

Materace dostępne na rynku są naprawdę różne. Wynika to z zapotrzebowania konsumentów. Idealny materac powinien być dopasowany indywidualnie do potrzeb kręgosłupa. Powinien uwzględniać wagę oraz wysokość osoby, która będzie na nim spała. Powinien także poddawać się i współgrać z naturalnymi krzywiznami kręgosłupa.

Musi z nim współpracować, tak by sen przynosił ulgę zmęczonemu ciału, a nie zmuszał je do dalszej pracy. Materace, na jakie się decydujemy do sypialni musza być przede wszystkim zrównoważone, nie za twarde ani też nie za miękkie. Oprócz stopnia twardości materacy istotną rolę odgrywa tu także wypełnienie, jakie zostało użyte.

Wypełnienie materaca

Wyróżnić w tym miejscu należy wypełnienie sprężynowe, jak w przypadku materaca Atlas 120, gdzie zastosowano sprężyny typu bonell,  wkład ze sprężyn kieszonkowych można znaleźć w modelu materaca Dedal 140, który dodatkowo posiada funkcje dwustronne, jedna z zastosowaniem letnim, druga zaś zimowym. Materace mogą być także wykonane z różnego rodzaju pianek i tworzyw.

Markowe materace
W tego typu materacach specjalizuje się firma Havea, która wypuściła na rynek szereg serii materacy z pianki termoelastycznej, jak Hevea Topper Visco Laguna Cashmere Beauty 100/200,  pianki wysoce elastycznej, jak Hevea Fitness 100 Cashmere Beauty, czy też pianki lateksowej, którą znaleźć można w modelu Hevea Comfort H3 200 Cashmere Beauty.