Dobra kreatyna – co warto wiedzieć

Kreatyna to jeden z najważniejszych suplementów stosowanych w prawidłowej sportowej diecie. Każdemu sportowcowi zależy aby udoskonalić swoją sylwetkę oraz osiągać coraz to lepsze wyniki. Osoby, które pragną zbudować zdrową masę mięśniową powinny włączyć do swojej diety dobrą kreatynę, gdyż jest to jeden z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych suplementów na rynku. Kreatyna występuje naturalnie w naszym organizmie, jednak jej poziom jest zbyt niski by wpłynąć na rezultaty treningów siłowych, wesprzeć siłę i budowę masy mięśniowej.

Dlaczego kreatyna?

Suplementacja kreatyny polecana jest wielu sportowcom, jednak główna grupa docelowa to osoby dźwigające ciężary, kulturyści oraz sprinterzy. Chcąc zbudować zdrową i zwartą masę mięśniową musimy wesprzeć jakoś organizm. Kreatyna będzie idealnym suplementem, który pozwoli nie tylko na przyrost siły podczas jednostek treningowych, ale również przyspieszy regenerację zmęczonych mięśni.

Ten organiczny związek zbudowany z białek jest ogromnym wsparciem dla sportowców. Kreatyna zwiększa również odporność organizmu na zmęczenie, dzięki czemu będziemy mogli wykonywać coraz intensywniejsze jednostki treningowe.

Jaką kreatynę wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo suplementów z kreatyną (sprawdź), ważne jest by wybrać dobrą kreatynę i dostosować konkretny preparat do potrzeb naszego organizmu. Specjaliści polecają stosowanie monohydratu, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców. Monohydrat kreatyny zwiększa poziom kreatyny w organizmie o 40 %, a dodatkowo charakteryzuję się szybkim wchłanianiem.

Należy racjonalnie przyjmować dawki kreatyny, w krótkich blokach czasowych aby uniknąć gromadzenia się wody w organizmie. Dodatkowo odstępy w suplementacji nie pozwolą organizmowi przyzwyczaić się do wysokiego poziomu kreatyny. Na rynku istnieją również jabłczany kreatyny, ich działanie jest znacznie wolniejsze od monohydratu, na efekty trzeba czekać dużo dłużej jednak w perspektywie czasu jakość zbudowanej tkanki mięśniowej jest większa.

Kupując dobrą kreatynę warto zwrócić uwagę czy produkt po który sięgamy ma certyfikat i jest od sprawdzonego producenta.