Obwód rozłączony w przypadku zakłóceń – rozłączniki izolacyjne

Dobrze wykonana instalacja

Prawidłowo skonstruowana i wykonana instalacja elektryczna powinna pracować sprawnie i niezawodnie. Niestety, zdarza się i taj, że nawet instalacja wykonana przez fachowca może prędzej czy później zacząć szwankować, a w przepływie prądu pojawią się zakłócenia czy przetężenia, w tym między innymi groźne dla urządzeń i ich użytkowników zwarcia.

Takich zjawisk nie da się wyeliminować w stu procentach, można natomiast zadbać o to, by nie miały one wpływu na jakość i trwałość instalacji. Wystarczy wyposażyć ją w urządzenia, które będą rozłączały obwód wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek zakłócenia. To zadanie spełniają rozłączniki izolacyjne.

Wadliwa instalacja

Rozłączniki izolacyjne wyłączają obwód wtedy, gdy przez pewien czas przepływający przez nie prąd wykazuje objawy przetężeń czy innych zakłóceń. Dzięki temu wadliwie działająca instalacja nie zdąży poczynić szkód w urządzeniach elektrycznych. Mają również funkcje izolujące, co umożliwia bezpieczną pracę osób obsługujących maszyny i urządzenia elektryczne.

Rozłączniki izolacyjne to inwestycja w pewność i bezpieczeństwo instalacji elektrycznej. Warto więc kupować przede wszystkim produkty wysokiej jakości i pochodzące od sprawdzonych producentów.

Zabezpieczenia wadliwej instalacji

W przypadku zakupów przez internet, warto bardzo dobrze przeczytać opis rozłączników, sprawdzić ich parametry techniczne oraz producenta. Dopiero wtedy można mieć pewność, że urządzenie faktycznie zadba o bezpieczeństwo instalacji, a nie będzie dla niej dodatkowym zagrożeniem.

Montaż rozłączników izolacyjnych warto powierzyć fachowcom – osoby, które nie znają się za bardzo na instalacjach mogą bowiem poczynić więcej szkód niż korzyści, a oszczędności na usługach fachowca będą tylko pozorne.

Sklep elektryczny zaprasza: www.eelektryka.com/110-rozlaczniki-izolacyjne