Laser diodowy urządzenie warte uwagi

Metody trwałego usuwania owłosienia stają się coraz bardziej popularne. Zwykła maszynka, wosk czy inne metody, które wymagają częstego powtarzania, wypierane są przez depilację wykorzystaniem laserów i innych metod trwałego usuwania owłosienia. Laser diodowy do depilacji to jedna z takich metod. Uchodzi ona nie tylko za bardzo skuteczną, ale również całkowicie bezpieczną. Stąd jej coraz większa popularność w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej.

Laser diodowy urządzenie – na czym polega depilacja z jego wykorzystaniem?

Laser diodowy urządzenie (więcej tu) podgrzewa komórki skóry oraz pigmentu włosa, co umożliwia zniszczenie mieszka włosowego i całkowicie uniemożliwia wzrost nowych włosów. Depilacja wykorzystująca laser diodowy do depilacji jest możliwa ponieważ mieszki włosowe zawierają melaninę, która posiada zdolność absorpcji promieniowania laserowego. Prowadzi to do ich przegrzania, a w rezultacie do obumarcia.

Laser diodowy musi być użyty co najmniej kilkukrotnie, aby efekt był trwały. Wynika to z faktu, że laser działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu. Włosy w fazie uśpienia są niewrażliwe na promieniowanie laserowe. Trzeba więc poczekać i powtórzyć zabieg, gdy już wejdą w odpowiednią fazę. Zabieg depilacji laserowej niszczy mieszki włosowe, ale jednocześnie nie uszkadza sąsiadującej z nimi skóry. Zabieg z jego użyciem jest więc całkowicie bezpieczny.

Jakie są wskazania do depilacji z użyciem lasera?

Użycie lasera diodowego może być wskazane z kilku przyczyn. Świetnie sprawdzi się w przypadku włosów rosnących w trudno dostępnych obszarach ciała. Tam, gdzie trudno dotrzeć za pomocą innych metod. Będzie także wybawienie dla osób, u których używanie maszynki do golenia oraz innych mechanicznych czy chemicznych metod usuwania owłosienia powoduje podrażnienia czy wysypki.

Urządzenie to docenią także osoby, który borykają się z problemem wrastających włosów oraz posiadacze włosów sztywnych lub w inny sposób trudnych do usunięcia. Jak widać laser diodowy do depilacji jest wszechstronnym urządzeniem które docenią osoby ceniące sobie wygodę. Dzięki malej inwazyjności i skuteczności gwarantuje on satysfakcję i zadowolenie klientów.