Zmiana koloru auta – jak to zrobić?

Jednym z szybkich sposobów na odświeżenie wyglądu auta jest zmiana jego koloru na przykład za pomocą folii. To bezpieczny sposób, który po usunięciu nie pozostawia żadnych śladów. Folie, które stosuje się do zmiany koloru samochodów, składają się z wysokiej jakości materiałów PCV – przeznaczone do umieszczania na każdego rodzaju powierzchni, niezależnie od kształtu. Zmiana koloru auta może być naprawdę satysfakcjonująca, ponieważ dzięki szerokiemu asortymentowi folii możliwy jest wybór w wielu wariantach strukturalnych, jak również kolorystycznych.

Zmiana koloru auta może również przybrać indywidualny charakter dzięki tworzeniu niestandardowych kolorów oraz wzorów dzięki technice cyfrowego nadruku.

Zmiana koloru auta plusy:

– odwracalna całkowita zmiana koloru

– „bezbolesne”, niewidoczne, niepozostawiające śladów usuwanie folii

– identyczna pielęgnacja pojazdu- skuteczne zabezpieczenie powłoki lakierniczej

– minimalna ilość połączeń

Jak przebiega zmiana koloru auta?

W zależności od firmy, zmiana koloru auta może dzielić się na kilka sposobów. Najczęściej są to dwie możliwości. Oklejanie basicowe i oklejanie full, tzw. BasicWrap i FullWrap.

Pierwszy sposób – BASIC WRAP – to zazwyczaj oklejanie zewnętrznych lakierowanych elementów nadwozia z lekkim zawinięciem folii na krawędziach. To dobre rozwiązanie jeśli jest to oklejanie reklamowe, a pojazd ma fabrycznie ciemną barwę nadwozia. W tym przypadku powinno się (jeśli to możliwe) zdemontować wszystkie klamki, lusterka i listwy – dla zapewnienia profesjonalnego wrappingu.

Drugi sposób FULL WRAP – ma miejsce wtedy, kiedy kolor nadwozia różni się znacznie od wybranego koloru folii – wtedy można zdecydować się również na oklejanie wewnętrznych elementów. Niekiedy – w zależności od modelu auta wymaga to demontażu uszczelek, zawiasów, niekiedy nawet drzwi. Wiąże się to ze zwiększonym nakładem pracy, ale jednocześnie sprawia, że zmiana koloru auta jest imponująca!

Zmiana koloru auta niekiedy spowodowana jest kwestiami służbowymi, a niekiedy osobistymi. W każdym z tych przypadków oklejanie jest bezpiecznym i niezawodnym sposobem.