Praktyczny ociekacz do butelek

Rodzice często bardzo dbają o czystość wokół swoich dzieci. Bywa, że jest to przesadna dbałość, ale w kwestii porządków domowych, gdy mamy małe dzieci zdecydowanie lepiej będzie przesadzić, aniżeli pozostawić pewne niedociągnięcia. Na szczęście dostępnych jest wiele sposobów na to, by uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem w prosty sposób.

Bakterie i zarazki wrogiem Twojego dziecka

To pewna oczywistość, że wirusy, bakterie, roztocza i grzyby są absolutnym wrogiem każdego dziecka. Alergie, podrażnienia, złe samopoczucie, a nawet bardzo poważne choroby, przede wszystkim układu pokarmowego, który jest przecież u niemowląt tak wrażliwy – to tylko niektóre z konsekwencji zaniedbań w kwestii higieny wokół naszej pociechy. Właśnie dlatego tak wielu rodziców decyduje się na rozmaite rozwiązania pozwalające na uchronienie dziecka przed tymi konsekwencjami.

Ociekacz do butelek– sterylność przede wszystkim

Butelki dziecięce jak mało który przedmiot używany przez dziecko powinien być szczególnie dobrze wysterylizowany, pozbawiony szkodliwych wirusów, bakterii i potencjalnych nośników rozmaitych chorób.

Bardzo często jednak młodzi rodzice doskonale sterylizują smoczki, butelki i inne akcesoria, ale koniec końców odkładają je na zabrudzone szmatki, zwyczajną suszarkę do naczyń, która gdyby przyjrzeć się jej pod mikroskopem jest bardzo zabrudzona biologicznie i stanowi potencjalne zagrożenie dla malucha. Ociekacz do butelek właśnie dlatego będzie dobrym rozwiązaniem. To specjalna, dedykowana powierzchnia zapewniająca sterylność i odpowiednią wentylację.

Suszarka do butelek i smoczków– coś więcej niż zbędny gadżet

Suszarka tego typu przez bardziej sceptycznych rodziców mogłaby być postrzegana jedynie jako zbędny gadżet. Tymczasem jednak posiada ona szereg ciekawych funkcjonalności.

Pozwala chociażby na specjalnych widełkach o różnych wysokościach zawiesić różnego rozmiaru butelki czy też smoczki i inne akcesoria używane przez nasze dziecko. Taka suszarka do butelek i smoczków to znakomity sposób na odseparowanie dziecięcych rzeczy od zastawy stołowej i wszystkiego tego, co używane jest przez domowników. Zapewnia to zmniejszenie ilości bakterii.