Leczenie kanałowe w Krakowie sposobem na zdrowe zęby

W temacie leczenia kanałowego w Krakowie można by mówić bardzo dużo o sposobie jego przeprowadzania. Pacjenci stomatologiczni zazwyczaj na samą myśl o leczeniu ta metodą truchleją na fotelach dentystycznych. Czym jest leczenie kanałowe, jak długo trwa i czy wiążą się z nim jakieś późniejsze komplikacje i dolegliwości?

Postaram się w skrócie udzielić odpowiedzi na wszystkie nasuwające się pytania i wątpliwości. Po pierwsze czym dokładnie jest to tajemnicze leczenie kanałowe Kraków?

Jest to metoda leczenia pozwalająca na uratowanie nawet bardzo zniszczonego zęba w procesie postępowania próchnicy. Dzięki leczeniu kanałowemu w Krakowie pacjenci mogą zachować swoje zęby, bez konieczności usuwania ich z jamy ustnej. Ludzkie zęby mogą mieć różną ilość kanałów.

Problemy z zębami

Zazwyczaj jest to jeden lub dwa kanały, lecz w przypadku niektórych zębów, jak np. trzonowe może występować nawet ilość czterech kanałów. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zmienionej na skutek stanu zapalnego miazgi z wnętrza zęba, a następnie oczyszczeniu i zdezynfekowaniu kanałów, tak by nie pozostały  nich żadne bakterie.

Następnym krokiem jest szczelne wypełnienie systemu kanałowego. Zabieg leczenia kanałowego w Krakowie jest zabiegiem bardzo precyzyjnym, wobec czego wymaga pracochłonności i niezwykłego skupienia.  W przypadku zębów wielokanałowych może trwać nawet kilka godzin.

Leczenie kanałowe zębów

Generalnie leczenie kanałowe Kraków jest bezbolesne, ponieważ jest przeprowadzane w każdym przypadku przy znieczuleniu miejscowym. Bez znieczulenia wiązałoby się z dużym i nieprzyjemnym uczuciem bólu. Niestety leczenie kanałowe nie daje nam stu procentowej gwarancji na uratowanie zęba jednak w wielu przypadkach może go uchronić przed ekstrakcją.